Place | Anglers | School | # Fish | Weight | Points |
---|---|---|---|---|---|
1 | Westin Moss - Nathan Powell | Whitwell | 5 | 13.48 | 100 |
2 | Mason Cizek - Josh Lee | Knox Karns | 4 | 8.8 | 99 |
3 | Samuel Vandagriff - Matthew Vandagriff | Warren Co | 5 | 8.54 | 98 |
4 | Jack Gibson - Christopher Winters | Whitwell | 3 | 8.01 | 97 |
5 | Logan Jones - Caleb Fain | Knox Karns | 2 | 7.05 | 96 |
6 | Christopher Keeble - Dalton Bailey | Lenior City | 5 | 6.49 | 95 |
7 | Stuart Roggli - Abbigale Roggli | GCHS Bass Team | 3 | 6.02 | 94 |
8 | Ian Neff - Eli Varner | Anderson Co | 2 | 5.94 | 93 |
9 | Brady Ducan - Mason Huddleston | Mt. Juliet | 2 | 5.43 | 92 |
10 | Ezra Smith - Devin Howard | Walker Valley | 3 | 4.98 | 91 |
11 | Drue Costner - Lake Clark | TN Reel Stars | 2 | 4.89 | 90 |
12 | Connor Hicks - Drake Hemby | Ravenwood | 4 | 4.88 | 89 |
13 | Brandon Wells - Dawson Wells | Coffee Co | 1 | 3.87 | 88 |
14 | Brett Gibbons - Tyson Carwile | Livingston Academy | 3 | 3.44 | 87 |
15 | Garret Dees - Summer Dees | GCHS Bass Team | 2 | 3.41 | 86 |
16 | Harry James - Tripp Costello | Franklin High | 1 | 3.37 | 85 |
17 | Brandsford Dean - Austin Goins | Rhea Co | 1 | 3.31 | 84 |
18 | Matthew Stormbaugh - Cole Miller | Roane Co | 2 | 3.09 | 83 |
19 | Harley Owens - Taylor McCarty | Campbell Co | 1 | 2.97 | 82 |
20 | Austin Wadzinski - Nathan Welch | Franklin HS | 1 | 2.96 | 81 |
21 | Will Humphrey - Doran McDaniel | Seymour | 1 | 2.63 | 80 |
22 | Dakota Wilson - Dylan Hamilton | Livingston Academy | 1 | 2.49 | 79 |
23 | Isaiah Owens - Garrett Davis | Coffee Co | 1 | 2.34 | 78 |
24 | Austin Birdwell - Matthew Weaver | GCHS Bass Team | 2 | 2.14 | 77 |
25 | Tyan Massengale - Brandon Bates | Soddy Daisy | 1 | 2.1 | 76 |
26 | Riley Henderson - Bryce Bland | Franklin County | 2 | 2.05 | 75 |
27 | Gavin Myers - Jordan McMillien | Warren Co | 1 | 2.04 | 74 |
28 | Will McSwain - Derrick Lay | Knox Gibbs | 1 | 1.98 | 73 |
29 | Byrson Harvey - Samual Albino | Knox Gibbs | 1 | 1.97 | 72 |
30 | Hayden Gaddis - Dylan Prater | Seymour | 1 | 1.95 | 71 |
31 | Blake Delong - Asa Robertson | Warren Co | 1 | 1.83 | 70 |
32 | Dale Scarbough - Brent Key | Lenior City | 2 | 1.79 | 69 |
33 | Alyssa Taylor - Kolby Holcomb | Walker Valley | 2 | 1.75 | 68 |
34 | Grant Dees - Ben Freeman | GCHS Bass Team | 2 | 1.69 | 67 |
35 | David Wiseman - Tara Evans | Campbell Co | 1 | 1.67 | 66 |
36 | Jacob Woods - Cole Rankin | Lenior City | 1 | 1.34 | 65 |
37 | Corbet Sands - Lance Frazier | Walker Valley | 1 | 1.28 | 64 |
38 | Bryce Griffith - Wesley DeVaney | Bradley Central | 1 | 1.05 | 63 |
39 | Tanner Scruggs - Storm Cline | Anderson Co | 1 | 1.02 | 62 |
40 | Tanner Ham - Brett Baucom | Columbia Academy | 1 | 1 | 61 |
41 | Case Anderson - Grant Hodosi | GCHS Bass Team | 0 | 0 | 60 |
41 | Seth Moser - Reese Plemons | Sequoyah | 0 | 0 | 60 |
41 | Bailey Talent - Bailey Pennycuff | Livingston Academy | 0 | 0 | 60 |
41 | Dalton Powell - Baylor Layne | Whitwell | 0 | 0 | 60 |
41 | Cameron Bankston - Spencer Minter | Whitwell | 0 | 0 | 60 |
41 | Chellan Cantrell - Skylar Ramsey | Whitwell | 0 | 0 | 60 |
41 | Michael Evans - Colby McCrary | Whitwell | 0 | 0 | 60 |
41 | Nick Hamilton - Dylan Pittman | Whitwell | 0 | 0 | 60 |
41 | Micah Bryant - Garrick Robinson | Sequoyah | 0 | 0 | 60 |
41 | Christian Wright - Blake Pemberton | Clinton High | 0 | 0 | 60 |
41 | Parker Reed - Caleb Pierce | Walker Valley | 1 | 0 | 60 |
41 | Jake Beihoffer - Bailey Faires | Soddy Daisy | 0 | 0 | 60 |
41 | Zane O'Domirok - Thomas Brown | Lenior City | 0 | 0 | 60 |
41 | Jeff McCormick - Curtis Grissom | Warren Co | 0 | 0 | 60 |
41 | Jacob Frizzell - Trace Pack | Warren Co | 0 | 0 | 60 |
41 | Isaac Turner - Cam Rutledge | Coffee Co | 0 | 0 | 60 |
41 | Will Prater - Aiden Grissom | Warren Co | 0 | 0 | 60 |
41 | Noah Goodman - Connor Graham | Bradley Central | 0 | 0 | 60 |
41 | Parker Grefrath - Jacob Whitehurst | Franklin High | 0 | 0 | 60 |
41 | Jaymeson Hale - Easton Snider | Warren Co | 0 | 0 | 60 |
41 | Allison Frizell - James Gravitte | Sale Creek | 0 | 0 | 60 |
41 | Reece Hawthorn - Seth Blocker | Boyd Buchanan | 0 | 0 | 60 |
41 | Jonathan Ayers - Hunter Richardson | Campbell Co | 0 | 0 | 60 |
41 | Brian Hicks - Caleb Williamson | Campbell Co | 0 | 0 | 60 |
41 | Austin Smith - Dillan Carrol | Campbell Co | 0 | 0 | 60 |
41 | Bryson Dopp - Austin Lusk | Campbell Co | 0 | 60 | |
41 | Dalton Goble - Garrett Brady | Grainger High | 0 | 0 | 60 |
41 | Chase Disney - Leslie Overton | Grace Christian | 0 | 0 | 60 |
41 | Nicholas Moore - Bobby Bohanan | Northview Academy | 0 | 0 | 60 |
41 | Hunter Runyan - Chris McAbee | Roane Co | 0 | 0 | 60 |
41 | Adam Harris - Dylan Moore | Sequoyah | 0 | 0 | 60 |
41 | Chase McCarter - Luke Pendleton | Seymour | 0 | 0 | 60 |
41 | Christian Ellard - Cole Sanders | Seymour | 0 | 0 | 60 |